Dvanáctý ročník turnaje O pohár Severu pořádaný rumburskými judisty společně s varnsdorfskými proběhl 12.10.2019 ve varnsdorfské sportovní hale. Jako každý rok byly pro startující připraveny krásné sportovní prostory s pěti žíněnkami, na kterých se letos utkalo 181 startujících ve věku 5 až 13 let z 15ti oddílů.

Před vlastním zahájením soutěže si stejně jako loni mohli judisté prohlédnout provedení nageno-katy dvou párů na hudbu i umění varnsdorfských parkuristů.

Pro vítěze byly připraveny (díky sponzorům) krásné ceny – diplomy, medaile, poháry, věcné ceny a pro šťastlivce i koloběžky. Ty se totiž nedaly vyhrát, nového majitel určil los.

Každý judista má radost z vítězství. Tato radost se však násobí, když vítězí jeho oddíl. Letos se tato radost znásobila nám, Rumburku, neboť jsme získali v soutěži družstvech první místo.