Rumburské a Varnsdorfské judo už po jedenácté pořádalo Pohár severu. Letošní ročník se odlišoval místem konání. Deset ročníků se konalo na koupališti v Rumburku se všemi atributy velkého turnaje. Jako vždy nám naši sponzoři pomohli připravit krásné ceny, medaile, diplomy, poháry pro družstva a hlavní cenu v podobě jízdního kola a koloběžky, kterou si prakticky mohl vylosovat každý.

A jak to dopadlo?

Sjelo se 201 závodníků z 26 oddílů z 5 krajů naší republiky. V rámci doprovodného programu se judistům představili Varnsdorfští parkuristé, letošní mistři ČR v katách Alexander Pešek a Ladislav Špaček a naši dorostenci se simultativní nageno-katou. Zápasy probíhaly na pěti tatami a po 4,5 hodinách bylo rozhodnuto o vítězi. Letošní ročník zaslouženě vyhrálo družstvo Prosportu Teplice, druzí byli naši judisté a třetí se umístili judisté z Chomutova. Nelepší z našich byl v kategorii U13 mladšího žactva Vojta Dupal, který se odnesl i sošku BORCE SEVERU za nejlepší techniku.